Святошинський район розташований на правому березі Києва і займає площу 110 км². Це західна околиця міста, по сусідству знаходяться Оболонський, Подільський, Шевченківський та Солом'янський райони, а також приміські населені пункти Буча, Ірпінь, Гостомель, Горенка, Ворзель та ін.
На території розташовано 4 станції метро – Академмістечко, Житомирська, Святошин і Нивки.
Населення Святошинського району, згідно з даними на 1 січня 2019 року, становить 342 тис. осіб і є одним з найчисельніших.
Найбільш великі житлові масиви та мікрорайони Святошинського району: Відрадний, Академмістечко, Біличі, Галагани, Святошино та Борщагівка, яка в свою чергу ділиться на Петропавлівську і Софіївську.
Інфраструктура Святошинського району
Святошинський район активно забудовується і розвивається. Крім нових житлових комплексів, тут з'являються торгівельні та розважальні комплекси, бізнес-центри, мережеві супермаркети, кафе, ресторани та ін.
На території Святошино працює більше 45 шкіл і 50 садочків. Крім того, відкрито 25 наукових інститутів. Є як приватні, так і державні заклади. В цілому, район займає одну з лідируючих позицій по освітнім і культурним закладам. Навіть з урахуванням того, що тут навчається багато дітей з обласних населених пунктів, місця вистачає всім. Велику увагу приділено спортивним полям і залам. У дворах житлових комплексів за останні кілька років було побудовано більше 30 майданчиків для спорту.
Тут функціонує 6 поліклінік і безліч приватних медичних центрів, лабораторій, стоматологічних кабінетів тощо.
На території Святошинського району знаходиться 4 великих парка загальною площею 257 га (Совки, Інтернаціональний, Юність, ім. Генерала Потапова), а також безліч дрібних скверів і озеленених зон.
Перевага району – хороша транспортна розв'язка, яка функціонує завдяки великим магістралям (проспекту Перемоги та Кільцевій дорозі). Шлях до центру займає півгодини на автомобілі, в залежності від кількості пробок, або близько 40 хвилин на громадському транспорті.
Житлові комплекси Святошинського району
Є як старі малоповерхові будинки, так і нові комплексні споруди. Згідно з даними Головного управління статистики м.Києва, загальна площа житлових будинків, прийнятих в експлуатацію в 2019 році, в Святошинському районі становить майже 547,6 тис. м². Це на 93% більше, ніж у 2018 році.
Територія забудовується досить активно. На сьогоднішній день новобудов в Святошинському районі більше 20. Більшість з них економ і комфорт-класу, є також кілька проектів бізнес-сегменту.
Популярні новобудови Святошинського району:
Серед них є як комплексні споруди, так і будинки клубного типу. Більшість мають свою власну інфраструктуру та реалізують концепцію «місто в місті», тобто цокольні чи перші поверхи займають комерційні об'єкти (мінімаркети, шоуруми, поштові та банківські відділення, кафе тощо). Прибудинкова територія переважно упорядкована, з дитячими ігровими майданчиками, а також зонами для спорту та відпочинку.
Купити квартиру в Святошинському районі можна в середньому за 1,3 млн. грн. (однокімнатну). Є можливість заощадити, якщо скористатися знижками на нерухомість, акціями від забудовників або купуючи житло на етапі котловану.
Серед активних девелоперів можна виділити наступні:
За підсумками 2019 року, середня ціна на житло в Святошинському районі за 1 м² становить 22 600 грн.
Обираючи житловий комплекс у Києві, зверніть увагу не тільки на ціну та планувальні рішення, але й на обробку житла (чистова або чорнова), технологію будівництва, матеріали, навколишню територію та благоустрій.
Перспективи розвитку Святошинського району
Як і багато інших районів столиці, Святошинський очікують значні зміни, згідно з генпланом Києва.
Найочікуваніша з них – будівництво нових станцій метро Святошинсько-Броварської гілки, а також транспортних розв'язок. Крім того, автомобілісти оцінять плани щодо будівництва нових паркомісць, в тому числі перехоплюючого паркінгу в районі станцій метро Святошин, Академмістечко та Житомирська.
Зміни також торкнуться паркових зон, планується розширення декількох існуючих зелених зон і облаштування нових. Протягом 7 років повинен з'явитися новий спортивний комплекс і реабілітаційний центр, а також в цілому зведено або реконструйовано 16 шкіл і дитячих садків. Також передбачено будівництво автостанції, депо метрополітену та пожежної частини.