Молодіжний кредит на квартиру 2020

Цікаві пропозиції надходять від провідних забудовників. Девелопери пред'являють менші вимоги до покупців, але часто не готові чекати виплати повної суми довше, ніж дата здачі об'єкта нерухомості. Існують також спеціальні державні програми, які частково компенсують витрати або надають кредит на купівлю житла на пільгових умовах.

Розглянемо, як стати учасником однієї з таких програм і які умови вона пропонує.

Чим відрізняється іпотечний кредит від розстрочки?

Повернемося ще раз до перших двох варіантів: іпотека і розстрочка від забудовника. В чому різниця?

І кредит, і розстрочка надають можливість оплатити нерухомість, що будується частинами.

У разі банківського кредиту на квартиру саме банк виплачує забудовнику повну вартість квартири замість позичальника. Надалі позичальник повертає гроші банку, але вже з чималими відсотками. Тому до охочих взяти іпотеку на житло банки висувають ряд вимог, відповідати яким молодій сім'ї буває складно. Банки воліють мати позичальників зі стабільною роботою та офіційною зарплатою.

Головним плюсом іпотеки є те, що у банків, на відміну від забудовників, можна отримати кредит на квартиру терміном до 30 років.

Детальніше про іпотеку в Україні

У випадку ж з девелоперами, тривала кредитна історія інвестора не так важлива, і підтвердження стабільного офіційного доходу зазвичай не потрібно. Але і повну суму за квартиру доведеться виплатити набагато раніше, ніж при іпотечному кредиті.

Підсумкова вартість квартири в будь-якому випадку буде вище, ніж при одноразовій сплаті повної вартості, оскільки ставка за іпотечними кредитами в Україні починається з 20% річних. Легко порахувати, що вартість квартири подвоїться вже через 5-7 років.

А при кредиті від забудовника початковий внесок на квартиру може становити до 50%, плюс вартість «неоплачених» квадратних метрів буде рости пропорційно часу, що залишився до здачі будинку в експлуатацію.

Але є і третій варіант: можна спробувати отримати пільговий молодіжний кредит на житло.

Програма державного молодіжного кредитування

Молоді люди, які є громадянами України і яким ще не виповнилося 35 років, можуть придбати житло в кредит на вигідних умовах, якщо стануть учасником державної програми молодіжного кредитування.

На рівні держави ця програма відкрита з 1998 року, а зовсім недавно термін її дії Кабінет міністрів України продовжив до 2020 року.

Згідно з даними, вказаними в постанові «Про затвердження Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2020 роки», прогнозовані обсяги та джерела фінансування в 2020 році складуть 641 млн. грн:

 • державний бюджет – 49, 65 млн. грн.
 • місцевий бюджет – 444, 221 млн. грн.
 • інші джерела – 146, 965 млн. грн.

Програму фінансує спеціальний фонд державного бюджету і місцевих бюджетів. Залучаються до неї й інші ресурси. Зараз діють 70 програм забезпечення молоді житлом в різних регіонах.

Уже понад 12 тисяч молодих сімей стали учасниками пільгової програми й отримали нові квартири. Ще 18 тисяч скористалися іншою можливістю. Вони купили нерухомість з частковою компенсацією відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та молодим людям.

Пільговий кредит на придбання житла не можуть отримати громадяни, які вже оформили на пільгових умовах інші кредити на будівництво, придбання або реконструкцію житла бюджетним коштом.

Вам буде цікаво: Як отримати квартиру від держави в Україні?

Огляд умов молодіжного кредиту в Україні

Програма покликана допомогти купити квартиру молодій сім'ї й передбачає не тільки фінансування механізму пільгового іпотечного кредитування молоді, але і допомогу в погашенні зобов'язань за раніше укладеними договорами.

Отже, як же молодій сім'ї придбати квартиру в Україні за допомогою держави?

Кредит терміном до 30 років на будівництво, придбання або реконструкцію житла надається молодим людям до 35 років (включно), які підпадають під такі категорії:

 • Повні сім'ї, з дітьми або без дітей
 • Одинока мати або батько, який виховує дитину
 • Молоді люди без дітей

Кандидат на отримання пільгового житлового кредиту повинен перебувати на обліку за місцем проживання як такий, що  потребує поліпшення житлових умов. Враховується й платоспроможність сім'ї, оскільки витрати на погашення кредиту і комунальні платежі не повинні перевищувати 50% сукупного доходу сім'ї за місяць. Для цього необхідно надати довідку з місця роботи про доходи подружжя за останні 12 місяців.

Перший внесок за майбутню нерухомість становить не менше 6% передбаченої вартості будівництва або експертної оцінки вартості об'єкта кредитування. Кандидат повинен сплатити перший внесок, внісши необхідні кошти на свій особистий рахунок в банку-агенті. Рахунок відкривається регіональним відділенням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Процентна ставка за кредитом становить 3% річних. Однак вона може змінюватися в залежності від наявності та кількості дітей:

 • Якщо дитина одна, то процентна ставка дорівнює 0%
 • При наявності двох дітей або народженні згодом другої дитини держава компенсує 25% вартості квартири
 • Три й більше дітей дає право на 50% компенсації

Пільга починає діяти з моменту народження дитини.

Також на пільговий молодіжний житловий кредит можуть претендувати громадяни, які мають статус "який потребує поліпшення житлових умов". Пріоритет на отримання кредиту в цьому випадку мають:

 • Багатодітні сім'ї, які проживають в умовах обмеженого простору
 • Сім'ї, в яких чоловік чи дружина досягає 35 років в поточному році
 • Спортсмени з досягненнями
 • Молоді вчені зі званнями
 • Сім'ї, члени яких мають інвалідність
 • Кандидати, готові переїхати в сільську місцевість і т. д.

Молодіжний кредит надається не в порядку черги, а виходячи з рейтингу претендентів. Чим більше кандидат набирає балів, тим вище його шанс отримати кредит. Нарахування балів відбувається на основі Інструкції «Про порядок визначення переваг в наданні пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла».

Ознайомитися з актуальним рейтингом кандидатів можна на сайті програми.

Важливо відзначити, що за програмою державного молодіжного пільгового кредитування можна взяти іпотеку тільки в будинку, який пропонує фонд. При цьому вартість житла не може перевищувати середній показник по регіону.

Нормативна площа житла розраховується, виходячи з параметрів: 21 кв.м. на кожного члена сім'ї + 20 кв.м. на сім'ю в цілому. Якщо позичальник хоче придбати житло більшої площі, він може оплатити частину вартості власним коштом.

Список документів для отримання молодіжного кредиту в Києві

За даними офіційного сайту програми, в Київській області участь у програмі «Молодіжний кредит» беруть участь 5 забудовників. Всі багатоквартирні будинки, що будуються зараз в рамках програми, знаходяться в межах 50 км від Києва.

Для отримання молодіжного кредиту потенційному позичальникові потрібно зареєструватися в регіональному відділенні Держфонду або в районній адміністрації за місцем проживання. Для цього необхідно надати наступні документи:

 1. Заяву на надання кредиту
 2. Оригінали та копії паспорта та ідентифікаційного коду
 3. Оригінал довідки про реєстрацію місця проживання
 4. Оригінал довідки про перебування на квартирному обліку
 5. Оригінал довідки про склад сім'ї
 6. Оригінали та копії свідоцтва про шлюб чи розлучення (для самотніх матерів та батьків)
 7. Оригінали та копії свідоцтва про народження дітей
 8. Посвідчення учасника АТО або довідка переселенця (оригінал і копія)
 9. Документи, що засвідчують платоспроможність сім'ї (довідка про доходи з місця роботи, податкова декларація і т.д.)
 10. Інші документи, що підтверджують перевагу учасника перед іншими кандидатами.

Що стосується місцевих програм, то кожна з них може визначати особливі умови для жителів відповідного регіону. Наприклад, якщо позичальник постійно працює на сільськогосподарському виробництві, у соціальній сфері села та органах сільського самоврядування, йому відшкодовується 25% суми наданого кредиту додатково до вищевказаних пільг.

Уточнюйте всі деталі на сайті програми.

Порука в рамках програми пільгового кредитування молоді

У випадках, коли позичальник не може довести свою платоспроможність, оскільки має недостатньо високий офіційний дохід, він може залучити до виплати кредиту поручителя.

Поручителем по кредиту може бути громадянин України віком до 60 років, який може довести свій офіційний дохід, достатній для виплати кредиту. При цьому, як і позичальник, поручитель може витрачати на погашення кредиту тільки 50% свого доходу. Позичальник і поручитель можуть розділити між собою виплату кредиту за схемою 50 на 50.

Інші можливості державної програми молодіжного кредитування

Державна програма забезпечення молоді житлом надає і інші можливості поліпшення житлових умов для молодих сімей в Україні. Якщо взяти кредит не в банку-партнері програми, можлива часткова компенсація відсоткової ставки кредитів комерційних банків.

Позичальник, що сумлінно виконує кредитні зобов'язання, може отримати компенсацію своїх витрат у розмірі ставки НБУ, що становить на сьогодні 7% річних. Відповідно, якщо банківський кредит надається під 2% річних, то фактично виплачувати потрібно буде 13%.

Список документів в даному випадку зменшується:

 • Заява про надання часткової компенсації
 • Довідка про склад сім'ї
 • Копія свідоцтва про шлюб, паспортні дані
 • Копія свідоцтва про народження дитини
 • Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера

Квартирна черга і реєстрація за місцем проживання не обов'язкові для тих, хто вирішив скористатися послугами комерційних банків.

Як ми бачимо, на сьогодні існують можливості, які допомагають розв'язати складні ситуації для молодих сімей. Більше варіантів надає первинний ринок нерухомості. Звичайно, молодим людям слід врахувати безліч нюансів, але при тверезих розрахунках і правильному плануванні є реальний шанс придбати власне житло.

Почитайте про те як купити квартиру в кредит.